Peace Run 2021 - štafeta mírového běhu

Společenské akce

Peace Run - logo

Peace Run je nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. Posláním běhu je vytvářet a šířit atmosféru přátelství, míru, porozumění. Současně překonávat hranice mezi lidmi nejrůznějších národů, přesvědčení a hranice v nás samotných. Je inspirací k hledání toho, co ve skutečnosti vyjadřuje slovo “mír” a jak jej může každý z nás v běžném životě naplňovat. Toto vše symbolizuje Mírová pochodeň. Mezinárodní tým běžců ji nese a předává všem, kteří se chtějí k této myšlence připojit. S Mírovou pochodní můžete běžet nebo ji na chvíli podržet a vložit do ní své přání pro svět. Přidáte se tak k mnoha významným osobnostem a k milionům lidí na celém světě, kteří drželi pochodeň od vzniku Mírového běhu v roce 1987.

1. srpna začínáme na hranicích se Slovenskem a s pochodní běžíme až do Krušných hor! Za 2 týdny to zvládnem, ale určitě budeme rádi, když se k nám přidáte nebo se s námi potkáte na trase ? Běhu zdar a info o jednotlivých dnech najdete tu:  https://www.peacerun.org/cz/trasa/

Přijďte se pozdravit s běžci Mírového běhu, probíhajícími Vaším městem nebo obcí, počkejte na nás už před hranicemi města nebo před radnicí a popoběhněte s pochodní alespoň několik kroků.

6. srpna od 11:00 do 12:00 hod. se s Vámi rádi setkáme na arkádovém nádvoří zámku v Opočně - přidejte se k nám!

 

Plakát ke stažení ZDE

Leták ke stažení ZDE