V náruči památkové péče - přednáška a výstava

Letošní závěr léta nepatří na opočenském zámku pouze tradičním akcím, jakými jsou Hradozámecká noc či vystoupení Kurzu renesančních tanců, ale také pětici přednášek.

Zámeckou "přednáškovou sezonu" zahájil ředitel Územního odborného pracoviště NPÚ v Josefově ing. Jiří Balský. V povídání, jak sám své vystoupení nazval, představil přítomným města Královehradeckého kraje, v nichž byly vyhlášeny městské památkové zóny. Přítomní se měli možnost seznámit se současností i historickým vývojem měst Hradec Králové, Trutnov, Nový Bydžov, Dvůr Králové n. L., Jičín, Náchod, Broumov, Police n. Met., Vrchlabí, Jaroměř, Hostinné, Sobotka, Železnice a samozřejmě Opočno.

Výklad o městských památkových zónách jako takových doplnil ing. Balský informacemi o hodnotných urbanistických celcích a kvalitních architektonických počinech našeho kraje s národními kulturními památkami v čele.

Přednáška de facto otvírala stejnojmennou putovní výstavu V náruči památkové péče, která bude na nádvoří zámku k vidění do 18. září 2016.

Zveme srdečně k návštěvě.

Více informací o akci

Zpět