Svatba na zámku Opočno v roce 2022

Nově nabízíme prostory: tabulnice, libovolný interiér zámku, velká obrazárna, I. nebo II. nádvoří zámku, horní část parku před letohrádkem nebo prostory v údolí Zlatého potoka

Tabulnice

Tabulnice s renesanční hřebínkovou klenbou je jednou z nejkrásnějších prostor na zámku. Tento rozlehlý sál vznikl v 16. století během velkorysé přestavby zámku velmože Viléma Trčky z Lípy. V historických pramenech figuruje jako „Tafelstuben“ - místnost s tabulí . Sloužil tedy spolu s dnešním velkým sálem obrazárny renesančnímu panstvu jako jídelna. Tabulnice je vybavena odpovídajícím historickým mobiliářem ze sbírek zámku, zejmena renesančním nábytkem.

Tabulnici si je možné  pronajmout nejen pro svatby, ale i  pro přednášky nebo rodinné a firemní akce.

 

Počet míst k sezení: 36 osob

Počet míst k stání: 40 osob

Hudba během obřadu: vlastní

Doba provozu: duben až říjen

Cena nájmu: 5000 Kč. (U delších akcí dle domluvy.)

 

Povolení k fotografování a filmování během obřadu: zdarma

Tabulnice je v přízemí, přístup bezbariérový z II. zámeckého nádvoří. Toalety jsou k dispozici na I. nádvoří zámku (bezbariérové). Parkování vozidel na Trčkově náměstí na základě povolení MÚ Opočno.

Nezávazná prohlídka tabulnice po domluvě možná.

Fotogalerie z tabulnice:

 

Velká obrazárna

Jak už název napovídá, jedná se zde na zámku o jednu z největších místností, která je využívána především pro pořádání koncertních produkcí.

Její uspořádání a charakter vychází z podoby v období mezi světovými válkami. Panelové umístění obrazů běžné v italských renesančních vilách pokrývá veškerou plochu stěn téměř beze zbytku. Obrazy různých autorů, škol i kvalit vytvářejí bohatou mozaiku antické mytologie, výjevů ze starého i nového zákona, bitev i romantických krajin. Prostor obrazáren tak je společenským salonem a okouzlující i poučnou obrazovou knihou. 

Colloredové byli vášnivými a náročnými sběrateli především italského malířství. Za zakladatele opočenské rozsáhlé sbírky je považován František I. Gundakar Colloredo-Mannsfeld (1731 – 1806).

Velkou zámeckou obrazárnu si je možné  pronajmout nejen pro svatby, ale i  pro koncertní vystoupení.

 

Počet míst: do max. počtu 50 osob včetně oddávajícího a matrikářky

 

Hudba během obřadu: vlastní, k dispozici koncertní klavír Petrof

Doba provozu: duben až říjen

Cena nájmu: 12000 Kč. (U delších akcí dle domluvy.)

 

Povolení k fotografování a filmování během obřadu: zdarma

Velká obrazárna je umístěna v prvním patře zámku (přístup není bezbariérový),  vstup z II. zámeckého nádvoří. Toalety jsou k dispozici na I. nádvoří zámku (bezbariérové). Parkování vozidel na Trčkově náměstí na základě povolení MÚ Opočno.

Nezávazná prohlídka obrazárny po domluvě možná.

 

Libovolný interiér zámku

Záleží na volbě svatebčanů, téměř ve všem se snažíme vyjít vstříc.

 

Počet míst: do max. počtu 12 osob včetně oddávajícího a matrikářky (jedná se většinou o velmi malé místnosti, do kterých je ještě potřeba umístit svatební výzdobu)

 

 

Hudba během obřadu: vlastní

Doba provozu: duben až říjen

Cena nájmu: 8000 Kč. (U delších akcí dle domluvy.)

 

Povolení k fotografování a filmování během obřadu: zdarma

Téměř všechny tyto prostory jsou umístěním situovány v patře zámku (přístup tedy není bezbariérový), vstup z II. zámeckého nádvoří. Toalety jsou k dispozici na I. nádvoří zámku (bezbariérové). Parkování vozidel na Trčkově náměstí na základě povolení MÚ Opočno.

Nezávazná prohlídka prostor po domluvě možná.

 

Zámecký park a nádvoří 

Svatební obřad je možné uskutečnit v romantickém prostředí horní i dolní části parku, či na I. nebo II. nádvoří zámku, v případě nepříznivého počasí  je možné obřad přesunout do prostor tabulnice (nutné tuto změnu včas domluvit).

 

Počet míst: do 100 osob

Hudba během obřadu: vlastní

Doba provozu: duben až říjen

Cena nájmu: 5000 Kč. (U delších akcí dle domluvy.)

 

Povolení k fotografování a filmování během obřadu: zdarma

S nájmem místa nejsou spojeny další služby. Toalety jsou k dispozici na I. nádvoří zámku (bezbariérové). Parkování vozidel na Trčkově náměstí na základě povolení MÚ Opočno. Prostory parku i nádvoří jsou během obřadu otevřeny pro veřejnost.

Fotogalerie nádvoří, prostoru pod arkádami, louky před letohrádkem a spodní části parku:

Vzor smlouvy na konání svatebního obřadu

Bližší informace na tel.: +420 494 668 216 nebo +420 771 125 846

Fotografování svateb v interiérech (služba Speciální fotografování - maximální počet osob ve skupině: 10 včetně fotografa ) - volba fotografa je na Vás, tuto službu nenabízíme!

Pokud si chcete uchovat vzpomínku na váš "velký den" v podobě romantických fotografií z historických interiérů zámku, je zde možnost, za jednorázový poplatek 1000 Kč,  se vyfotografovat téměř v jakékoliv místnosti zámku.

 

Vždy je třeba kontaktovat Městský úřad Opočno, oddělení správní, a s matrikou si domluvit termín obřadu (tel.: 494 669 623  nebo 494 669 636).

Ceník poplatků Městského úřadu Opočna za obřad apod.