nepřehlédněte

Státní zámek Opočno

Areál opočenského zámku je jedinečným souborem památek dokládajících způsob života, vkus i myšlení části české společnosti v průběhu pěti století. V zámku obklopeném přírodně krajinářským parkem jsou dochovány historické interiéry s bohatými sbírkami obrazů a zbraní.

Pro svoji historickou i uměleckou hodnotu byl opočenský zámek prohlášen národní kulturní památkou.

 

Více o zámku


Zprávy

Nová kniha na téma opočenské zámecké zbrojnice - informace, ukázky

18. 6. 2017 (aktualizováno 15. 12. 2017)

V publikaci „Scheurerův lístkový katalog - opočenská sbírka zbraní“ se autoři Matouš Jirák a Milan Junek zabývají kolekcemi zbraní a zbroje Státního zámku Opočno ve...

Poděkování návštěvníkům opočenského zámku

4. 12. 2017

Vážení návštěvníci,

Zimní režim zámeckého parku v Opočně

11. 10. 2016 (aktualizováno 30. 10. 2017)

Na základě smlouvy mezi Národním památkovým ústavem a Městem Opočnem je upraven zimní provoz v části zámeckého parku takto:

Tipy na výlet

  • Unikátní mechanický betlém lidových řezbářů, který byl v roce 1999 prohlášen za kulturní památku, je obdivuhodným dílem.

  • Zastavte se načerpat znalosti o největším vojenském střetnutí na území Čech a Moravy.

  • Unikátní struktura města Josefov vás přenese do minulosti. Navštivte Josefovskou pevnost a načerpejte vojenskou atmosféru.

téma roku 2018

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás na vybraných objektech Národního památkového ústavu připravili: